Зміст статті

 

У зв'язку з приходом Ryanair в Україну і планами інших low cost авіакомпаній звертаємо Вашу увагу на деякі моменти і хитрості, яких допоможуть не витратити зайві гроші:

1.Дешеві авіаквитки купуйте відразу. Якщо мова йде про акції, де квитки коштують по 5 - 10 євро, їх необхідно купувати в той же момент.
2.Охотьтесь за знижками на авіаквитки з урахуванням наступних моментів: в період між 25 і 15 тижнями до дати вильоту - ціни на авіаквитки найнижчі. В останній місяць перед вильотом вартість квитка підвищується приблизно за такою шкалою: за 29 днів до вильоту - на 1,5%, за 22 дня - на 14%, за 15 днів - на 30%, за 8 днів - на 75%, за 1 день - на 293%.
3.Вибираємо для покупки авіаквитка правильний день. Наприклад, якщо купувати квиток в суботу або неділю, то автоматично система запропонує вам квитки за вищою ціною. Сприятливим днем ​​для придбання авіаквитків на рейси Ryanair вважається четвер. Зверніть увагу, що в Ryanair квитки на вихідні (п'ятниця - туди, неділя - назад) коштують дорожче, ніж авіапереліт в будні дні.
4.Проверяйте ціну на авіаквиток, розбивши свій маршрут на 2 квитка в одну сторону «туди» і «назад» - іноді сумарно так вийде дешевше, ніж брати авіаквиток відразу в 2 сторони.
5.Уважно вносите дані пасажира, адже виправлення прізвища може обійтися дорожче самого квитка: онлайн-заміна буде коштувати 110 євро, заміна в аеропорту - 160 євро.
6. У разі, якщо Вам необхідно змінити дату або маршрут - це додаткові витрати. Так, наприклад, в високий сезон розмір збору - 40 євро он-лайн на звичайних рейсах, 60 євро для міжнародних рейсів до Греції і на Канарські острови.
7.Уважно вивчіть норми безкоштовного провозу багажу і ручної поклажі. Зараз авіакомпанія дозволяє безкоштовно проносити на борт дві одиниці ручної поклажі: одну - вагою до 10 кг і розміром 55x40x20 см, другу - розміром 35x20x20 см. Один пасажир може також оплатити до 3-х місць багажу, вартість одного місця багажу при оплаті в аеропорту складе близько 50 євро. Наднормативний багаж буде коштувати 10 євро за один кілограм.
8.Реєструйтеся онлайн безкоштовно - в аеропорту це буде коштувати 45 євро.
9.Зверніть увагу: на борту літаків Ryanair ряди сидінь стоять дуже близько один до одного, але за додаткову плату можна купити місце з розширеним простором для ніг.
10.Беріть з собою в літак навушники і перекус - під час польоту часто звучать рекламні оголошення, а їжа і напої надаються за додаткову плату
Ми із задоволенням допоможемо Вам заощадити: +38 (044) 501 2573, +38 (050) 375 2573, +38 (067) 551 2573.

Словник авіапасажирів

Пропонуємо Вашій увазі перелік найпоширеніших термінів, з якими Вам, можливо, доведеться зіткнутися в авіаподорожі:
  • E-ticket - авіаквиток, який є електронним аналогом старого паперового квитка. Формально, роздруковувати його необов'язково - системи авіакомпаній самі ідентифікують пасажира по паспорту. Однак, згідно з вимогами деяких аеропортів наявність роздрукованого квитка є обов'язковою вимогою - тому, поки все таки ми радимо друкувати ...
  • Round-trip, RT - квиток «туди і назад».
  • One-way, OW - квиток в одну сторону.
  • Flight coupon - польотний купон / сегмент, тобто одну ділянку шляху. Важливо летіти саме так, як вказано в квитку, послідовно використовуючи всі купони авіаквитка, адже при порушенні послідовності використання польотних сегментів квиток буде автоматично анульовано без права компенсації.
  • Web check-in - реєстрація онлайн на сайті авіакомпанії - перевізника. Як правило, відкривається за 24-48 годин до вильоту рейсу, дозволяє вибрати місце в салоні. При необхідності наші оператори завжди допомагають зробити це нашим клієнтам абсолютно безкоштовно.
  • Automated check-in - автоматична реєстрація на рейс без вашої безпосередньої участі в процесі. Деякі авіакомпанії (наприклад, AirFrance, МАУ і Lufthansa) вже практикують цю послугу для пасажирів економ класу. Якщо ви не зробили Web check-in заздалегідь, система через якийсь час зробить це за вас автоматично, при цьому місця будуть вибрані не найкращі.
  • Baggage - багаж, який підлягає реєстрації і провозу в багажному відділенні повітряного судна. Багато авіакомпаній використовують так званий piece concept, що передбачає, що у вартість пасажирського квитка входить провезення певної кількості місць багажу. Норма безкоштовного провозу визначається кожною авіакомпанією окремо (правила перевезення багажу). Відповідно, потрібно уважно читати квиток і шукати позначку PC. Цифра перед нею - 1, 2, 3 - означає кількість валіз, які 1 пасажир може везти без додаткової плати. А 0 PC говорить про те, що ваш квиток куплений за тарифом «тільки ручна поклажа».
  • Baggage tag - багажна квитанція, що складається з двох частин: одна кріпиться на багаж, інша до посадкового талону пасажира. Її необхідно зберегти - якщо в аеропорту прибуття Ви не отримали свій багаж, ця квитанція є підставою для звернення до служби розшуку багажу Lost & Found і спрощує пошук.
  • Boarding pass - посадковий талон, ваш пропуск на борт літака. Він буває паперовим або електронним. Талон можна роздрукувати, можна зберегти на телефон у вигляді QR-коду і в ряді аеропортів пред'явити прямо з мобільного пристрою.
  • Cabin / hand luggage - ручна поклажа, то що Ви берете з собою на борт. У більшості випадків це одне місце розміром 55х40х20 см і вагою до 7 кг. Крім того, до складу ручній поклажі входять: верхній одяг, парасольку, фотоапарат, персональний комп'ютер, дамська сумочка і т.д.
  • On board meal - бортове харчування. Інформація про те, надається воно безкоштовно або за додаткову плату, міститься у квитку.
  • Codeshare - рейс спільної експлуатації, квитки на який продають два і більше перевізників-партнерів, кожен під своїм кодом. Один з перевізників є оперують, тобто фактично виконує рейс, а інший - маркетинговим, тобто тільки реалізує квитки. Визначити, хто є хто, можна за номером рейсу. Наприклад, власні авіарейси МАУ мають код PS001 (де 001 - номер рейсу), а PS0001 - рейс, який виконується спільно з іншою авіакомпанією.
  • Overbooking - дослівно надлишок броні, сверхбронірованіе. Це означає, що квитків на рейс було продано більше, ніж фактично є місць в салоні, відповідно, не всі пасажири помістяться в літак. Відбувається овербукинг тому, що авіакомпанії таким чином намагаються страхуватися від неявки пасажирів, або в разі заміни повітряного судна на меншу з технічних причин.
  • Rerouting - зміна маршруту в авіаквитку. У тому випадку, якщо авіакомпанія не може доставити пасажира за маршрутом вказаною в авіаквитку, вона зобов'язана запропонувати йому альтернативні варіанти подорожі. Зі свого боку пасажир має право погодитися на один з варіантів або отримати компенсацію і добиратися самостійно.
  • Fare rules - правила застосування тарифу, що визначають чи можна здати квиток і одержати гроші за авіаквиток - повний або частковий чи можна внести зміни в бронювання - поміняти дату і / або маршрут, а також клас обслуговування - і скільки це буде коштувати. Перед тим, як квиток оплатити, завжди уважно читайте правила тарифу або просите агента з продажу роз'яснити вам умови авіаперевезення.
Ми із задоволенням допоможемо Вам розібратися у всіх тонкощах: +38 (044) 501 2573, +38 (050) 375 2573, +38 (067) 551 2573.
 

Шановні друзі! Ми зібрали відповіді на Ваші часті питання щодо введення Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України:  

1. Коли: після прийнятя позитивних рішень усіма іншими інстанціями і через 20 днів після публікації в «Офіційному віснику ЄС» - імовірно, після 11 червня 2017.
2.Куди можна буде їхати без візи: в держави - члени Європейського Союзу, за винятком Великобританії та Ірландії, а також в Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію
3.Необходімость умова: біометричний паспорт. При перетині кордону також можуть перевірити: документи з підтвердженням мети поїздки (туристичний ваучер, запрошення, зворотні квитки і т.д.), наявність достатніх коштів, страховку і т.д. - звичайно, подовжиться час проходження паспортного контролю ...
4. Якщо ви їдете з дитиною: обов'язково мати біометричний паспорт і для нього, незалежно від віку.
5. Якщо у Вас не біометричний, а паспорт старого зразка з діючою шенгенською візою - в'їзд дозволений до закінчення терміну її дії.
6. На який термін перебування: 90 днів протягом 180 днів. Якщо потрібно більше - відкриваємо візу країни перебування. Перевірити сукупний термін перебування в ЄС можна тут: https://ec.europa.eu/home-affairs/content/visa-calculator_en. Термін безвізового перебування може бути продовжений у разі непередбачених обставин (термінове лікування, стихійне лихо і т. Д.).
7.Безвізовий режим не дає права на працевлаштування, навчання, ведення бізнесу, проживання.
8.Право подорожувати до Європи без віз для громадян України, які проживають на території АР Крим та ОРДЛО: так, при дотриманні перерахованих вище умов.
9.Ітак, список країн, в які можна буде в'їжджати без віз: Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія , Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
 
Ми із задоволенням допоможемо Вам розібратися у всіх тонкощах: +38 (044) 501 2573, +38 (050) 375 2573, +38 (067) 551 2573.